…Sen o pluszowym misiu symbolizuje zależność emocjonalną. Wiara w coś, co cię pociesza, daje poczucie bezpieczeństwa lub daje poczucie bezpieczeństwa. Coś, co może cię przestraszyć, przygnębić lub sprawić, że poczujesz się bezsilny, jeśli kiedykolwiek to stracisz lub będziesz musiał z tego zrezygnować. Potrzeba dobrego samopoczucia przez cały czas. Miś może być oznaką, że jesteś potrzebujący, przywiązany lub zależny. Może to być również przedstawienie naiwnego zrozumienia osoby lub sytuacji, którą szanujesz. Zastanów się nad typem zwierzęcia, jeśli nie jest to niedźwiedź dla dodatkowego znaczenia. Przykład: młody człowiek marzył o tym, że zobaczył kogoś trzymającego pluszowego misia. Na jawie czuł się dobrze, myśląc o posiadaniu dziewczyny, którą lubił, i bał się, że jego życie jej nie będzie….

Sen o misiu koali symbolizuje pragnienie okazania uczucia. Chęć przytulania, całowania lub przytulania się z kimś….

Sen o misiu pandzie symbolizuje samotne zachowanie lub brak chęci interakcji z innymi ludźmi. Panda sugeruje, że chcesz być sam lub jesteś antyspołeczny. Panda to znak, że musisz bardziej się postarać, aby wchodzić w interakcje lub włączać innych do swojego życia. Przykład: Mężczyzna śnił o misiu pandzie, który próbuje wejść do jego drzwi wejściowych. Na jawie wmawiał sobie, że nigdy więcej nie chciał mieć dziewczyny….

…Sen o niedźwiedziu gumi symbolizuje przyjemną sytuację, z której trudniej się cieszyć, niż początkowo sądziłeś. Negatywnie, niedźwiedź gumi może być oznaką, że jesteś zbyt entuzjastycznie nastawiony do czegoś, co jest nierealne. Przykład: pewnej dziewczynie przyśnił się zielony niedźwiedź gumi. W prawdziwym życiu w końcu spotkała faceta, z którym rozmawiała, który mieszkał w innym stanie. Na tym spotkaniu jej siostra flirtowała z facetem. Zielony miś żelek reprezentował zazdrość, którą odczuwała, a jednocześnie zdawał sobie sprawę, że prawdziwy związek jest trudniejszy niż związek przez telefon….